icon_cart

0

koszyk

Skuteczne obroże przeciwkleszczowe

Nadchodzi wiosna, powoli wszystko budzi się do życia z zimowego letargu. Niestety oznacza to, że zaczynają się pojawiać znienawidzone przez wszystkich właścicieli zwierzaków kleszcze i pchły.

Często wybieraną przez opiekunów formą zabezpieczenia pupila jest obroża przeciwkleszczowa. Produkty te, niezależnie od firmy i składu, mają postać paska zakładanego na szyję psa lub kota. Zawierają różne substancje czynne, chroniące przed inwazją kleszczy i pcheł i zwalczające je. Pamiętajmy, że aby działać, obroża musi być noszona przez zwierzę non stop, przez cały okres działania produktu! Zdejmowanie jej na noc przerywa działanie obroży, która, w zależności od producenta i składu, potrzebuje do 48h aby osiągnąć pełną skuteczność. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych wyborów z krótką charakterystyką.

Foresto

Od kilku lat piastujące zaszczytną pozycję lidera wśród produktów zabezpieczających, Foresto nadal zdobywa nowych zwolenników. Obroża jest chętnie wybierana przez właścicieli zwierzaków ze względu na szereg zalet. Jest produktem najdłużej działającym – producent deklaruje ciągłą ochronę do 8 miesięcy po założeniu. Chroni przed tak naprawdę wszystkimi insektami, które mogłyby zagrozić zwierzakowi, bo działa na kleszcze, pchły a także komary i muchówki. Jako jedyny produkt może być stosowana zarówno u kotów jak i u psów – nie zawiera permetryny, która dla kotów jest trująca. Świetnie sprawdzi się w domach, w których żyją zarówno psy i koty. Obroża zawiera imidachlopryd i flumetrynę, występuje w dwóch rozmiarach: dla zwierząt do 8kg i powyżej tej wagi. Obwód dostosowujemy do wielkości zwierzaka, po założeniu obcinając nadmiar paska. Foresto jest obrożą pozbawioną zapachu, co dla wielu właścicieli jest wielkim atutem. Dodatkowo, obroża ta jest wodoodporna, po zanurzeniu w wodzie jej działanie pozostaje niezmienione. Dla opiekunów kotów istotną informacją jest to, że obroża Foresto jest wyposażona w zabezpieczenie, ułatwiające uwolnienie się kota np. przy zawieszeniu się na drzewie. Pod wpływem ciężaru i szarpania obroża rozpina się, nie ma więc obaw, że zwierzak się udusi. Foresto może być również stosowane u młodych zwierząt, w przypadku kociąt od 10-go tygodnia a u szczeniąt od 7-go tygodnia. Należy wtedy pamiętać o pozostawieniu większego „zapasu”, który umożliwi nam powiększanie obroży wraz ze wzrostem zwierzaka. Foresto często jest wybierane przez rodziny z dziećmi, ponieważ jest najbezpieczniejsze spośród środków chemicznych tego typu. Wiadomo, że nie można dopuścić do tego, żeby dzieci bawiły się obrożą, brały ją do rąk, niewskazane również jest aby pies spał w łóżku właścicieli. Mimo wszystko, Foresto ma najmniej „obostrzeń” zalecanych przez producenta, co w połączeniu z jej zaletami czyni tą obrożę niemal niezastąpioną.

1_2_1 1_2_2

Kiltix

Tak jak Foresto to Bayerowski produkt, do stosowania jednak wyłącznie u psów. W Kiltixie zastosowano inne niż w Foresto substancje czynne, stąd kilka istotnych różnic. Kiltix działa krócej, do 6 miesięcy. Występuje w trzech rozmiarach: 38cm, 53cm i 70cm. Jest obrożą o specyficznym zapachu, niektórzy właściciele opisują go jako ziołowy. Nie jest wodoodporna, pies nie powinien się w niej kąpać, zaczyna działać z powrotem po wyschnięciu sierści psa. Nie nadaje się dla szczeniąt poniżej 3-go miesiąca życia, pojawiają się także przeciwwskazania: nie można jej stosować u psów z ranami skóry, astmą oskrzelową, w przypadku istnienia mechanicznej niedrożności w obrębie układu pokarmowego lub moczowego oraz w przypadku występowania dolegliwości płucnych oraz sercowo-naczyniowych ponieważ karbaminiany mogą wyzwalać skurcz mięśni gładkich. Producent zaleca również, aby dzieci unikały kontaktu ze zwierzętami noszącymi obrożę. I tutaj pojawia się problem – jak wytłumaczyć dziecku, że przez pół roku nie powinno się bawić z ukochanym psiakiem? Kiltix również posiada grono zwolenników, u wielu psów świetnie się sprawdza i dobrze chroni przed pchłami i kleszczami, jednak wymaga od opiekuna pójścia na kompromis i zastosowania pewnych środków ostrożności podczas noszenia przez psa obroży.

1_1_2

Sabunol

Obroże Sabunol od firmy Dr Seidel dają największy wybór jeżeli chodzi o kolorystykę i rozmiary. W zależności od wersji działają do 3 miesięcy w wypadku „podstawowej” obroży lub do 5 miesięcy   w obrożach z serii Sabunol Plus. Obroże te zawierają trzy substancje czynne: permetrynę, geraniol i imidachlopryd. Nie mogą być stosowane u kotów, nie poleca się również, aby nosił je pies mieszkający w jednym domu razem z kotem. Podobnie jak w wypadku Kiltixa, tej obroży nie stosujemy u szczeniąt poniżej 3-go miesiąca życia, u zwierząt chorych lub podczas rekonwalescencji. W czasie noszenia obroży, substancja czynna uwalania się i rozprzestrzenia na skórze i sierści zwierzęcia, działając na pasożyty zewnętrzne w sposób kontaktowy. Efekty działania obroży są widoczne po 48 godzinach od jej założenia. Producent zaleca szczególną ostrożność podczas zakładania obroży, ostrzega o możliwości pojawienia się reakcji alergicznej skóry i zaznacza, że produkt działa bardzo toksycznie na organizmy wodne. Ze względu na skład i swoistą „zjadliwość” obroża Sabunol lepiej sprawdzi się u psów, u których nie działają delikatniejsze środki, niż u bardziej wrażliwych zwierzaków.

1_3_11 1_3_21 1_3_31

Sabunol – obroża dla kota

Dr Seidel nie zapomniał o kociakach i wypuścił na rynek obróżkę także dla nich. Niestety, produkt ten zabezpiecza jedynie przed inwazją pcheł, nie jest skuteczny w ochronie przed kleszczami. Produkt ten jest całkowicie bezpieczny dla kotów dzięki zastosowaniu specjalnej perforacji umożliwiającej rozciąganie obroży. Nie stosuje się go u kotów poniżej 3-go miesiąca życia, w trakcie choroby lub rekonwalescencji. Jeżeli jednak chcemy zwierzę zaopatrzyć w kompleksową ochronę przed pchłami oraz kleszczami, musimy skłonić się do obroży Foresto.

1_1_11

Niezależnie od tego, który produkt wybierzemy, musimy pamiętać, że żaden nie daje 100% pewności, że nasz pupil nie przyniesie ze spaceru niechcianego pasażera. Przy trwającej od kilku lat inwazji kleszczy mimo zabezpieczenia zwierzaka środkami chemicznymi warto pamiętać, aby regularnie sprawdzać sierść psa lub kota pod kątem pasożytów.

Karusek.com.pl

Marka Karusek powstała w 1989 roku w Krakowie jako niewielki osiedlowy sklep zoologiczny. Jego nazwa pochodzi od psa Anielki w noweli Bolesława Prusa, którego historia urzekła i zainspirowała właścicieli. Przez lata działalność prężnie się rozwijała, a w 2000 roku powstał pierwszy w Polsce internetowy sklep dla miłośników zwierząt - Karusek.com.pl. Można w nim znaleźć nie tylko profesjonalne produkty dla zwierząt (np. akcesoria dla psów), ale również szereg porad i ciekawostek na temat pupili.

Oprócz sklepu zoologicznego online prowadzimy także sklep stacjonarny w Krakowie, przy którym działa hurtownia groomerska pod adresem internetowym groomer.com.pl oraz salon.karusek.com.pl.

Wszystkie te działalności dobrze wpływają na siebie nawzajem i świetnie się uzupełniają, dzięki czemu naszym Klientom możemy zaproponować profesjonalną i bogatą obsługę.

Asortyment naszego sklepu zoologicznego to wszelkiego rodzaju akcesoria dla psów i kotów pochodzące od znanych producentów (Acana, Orijen, Brit Care, Brit Premium, Happy Dog, Empire, Dolina Noteci, Trixie, Woolf). Są to między innymi zabawki, ubranka, legowiska, przekąski oraz karmy. Wszystko to dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online.

Wszystkie osoby szukające najlepszych produktów i akcesoriów dla psów, kotów i innych zwierząt, gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszego zoologicznego sklepu stacjonarnego (Kraków, ul. Nad Sudołem 6A) oraz online – www.karusek.com.pl.

Szczycimy się, że marka Karusek jako pierwszy internetowy sklep zoologiczny istnieje wciąż na rynku i cieszy się dużą popularnością. Zaufało nam już liczne grono miłośników zwierząt. Każdego miesiąca pojawiają się w naszym sklepie zoologicznym online nowi klienci i co cieszy nas najbardziej - zostają z nami na dłużej. Chwalą nasz ogromny asortyment, przywiązanie do jakości i przede wszystkim - wiedzę na temat zwierząt.

Czym się wyróżnia nasz internetowy sklep zoologiczny?

Dlaczego akurat miałbyś skorzystać z naszego internetowego sklepu zoologicznego? Powiesz pewnie, że mamy ogromną konkurencję. Jasne, tego nie negujemy. Ale to my jesteśmy prawdziwymi pasjonatami zwierząt i znamy się na tym, co robimy. W naszej ofercie znajdziesz tylko to, co sami chcielibyśmy wybrać dla naszych pupili. Dbamy o jakość oferowanych produktów, bo wiemy jak ważne są zwierzęta. Nasze produkty pochodzą tylko z pewnych źródeł, są bezpieczne i pełnowartościowe. Możesz nam zaufać! Oferujemy tylko takie produkty, które sami użylibyśmy w opiece nad naszymi pupilami.

Jakie produkty znajdziesz w naszym sklepie online?

Nasz internetowy sklep zoologiczny to mnogość produktów w jednym sklepie. A to może oznaczać tylko jedno - wszystko, czego potrzebujesz, kupisz za jednym razem. Oszczędzamy Twój czas. Oferujemy prawie wszystkie produkty przeznaczone dla zwierząt, jakie tylko można sobie wymarzyć! Tak, to nie żart. W ofercie sklepu internetowego Karusek znajdziesz produkty takich producentów jak: Acana, Orijen, Brit Care, Brit Premium, Happy Dog, Empire, Dolina Noteci, Trixie, Woolf. W naszym internetowym sklepie zoologicznym znajdziesz zróżnicowane karmy dla zwierząt, przekąski, zabawki, posłania, ubranka i wiele wiele innych. Możesz zakupić u nas również transportery, klatki, akwaria, a także witaminy czy nawet preparaty uspokajające.

Jesteśmy przekonani, że o wielu produktach nie miałeś nawet pojęcia. Dlatego służymy radą - przy każdym oferowanym produkcie znajdziesz rozbudowany opis, dzięki któremu łatwiej będzie podjąć decyzję. A jeśli masz wątpliwości czy dany produkt będzie odpowiedni dla Twojego pupila - napisz do nas! Możesz także skorzystać z bezpłatnej funkcji oddzwaniania - skontaktujemy się z Tobą w ciągu 28 sekund. Niewiarygodne, prawda? Cenimy Twój czas, więc otrzymasz pełen pakiet informacji w tak krótkim czasie. Wypróbuj nas! Podkreślamy raz jeszcze, że oddzwonimy i udzielimy Ci porady całkowicie bezpłatnie.

A jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat swojego pupila także zrobisz to u nas! W naszej księgarni znajdziesz fachową literaturę na wiele tematów związanych ze zwierzętami. Wiemy doskonale, jak ważna jest solidna porcja wiedzy w przystępnej formie.

Dlaczego warto wybierać internetowe sklepy zoologiczne?

Zoologiczny sklep internetowy to obecnie najlepsza propozycja dokonywania zakupów dla każdego właściciela zwierzęcia. Nie masz czasu, ochoty na wizyty w zwykłym sklepie? Trudno Ci się zdecydować na konkretny produkt? Sam nie wiesz, czego szukasz? To właśnie w zoologicznym sklepie online zrobisz zakupy w taki sposób, w jaki Tobie będzie najwygodniej. Obiecujemy, że znajdziesz wszystkie potrzebne produkty. Zakupy w sklepie online to nie tylko ogromny wybór produktów, ale przede wszystkim możliwość dokonywania zakupów o dowolnej porze dnia i nocy.

Zakupy w sklepie zoologicznym online to także korzystne ceny. A to może oznaczać tylko jedno - kupisz więcej świetnych gadżetów dla swojego pupila. Czy może być coś lepszego? Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakupy online. Przecież to największa wygoda. I jeszcze dostajesz zakupy pod same drzwi. Tego po prostu trzeba spróbować!

Jeszcze jedno - zakupy w sklepie zoologicznym online to także ciągłe promocje, z których aż trudno nie skorzystać. Czasem nawet zdarza się darmowa dostawa. Super, prawda? W naszym sklepie online znajdziesz też szereg ofert specjalnych związanych z różnymi wydarzeniami lub np. wyprawkę dla szczeniaka.

Jeśli dalej nie jesteś pewien...

Dalej wahasz się czy zoologiczny sklep online to odpowiedni wybór dla Ciebie? Skoro zaufało nam tak dużo osób, może mamy coś w sobie? Przejrzyj nasz asortyment, złóż pierwsze zamówienie i przekonaj się, jak wygodne mogą być zakupy online! Obiecujemy, że wrócisz do nas ponownie. A my na pewno Cię nie zawiedziemy!

Nasz zoologiczny sklep online to odpowiedź na potrzeby współczesnego właściciela zwierząt. Tu i teraz, bez względu na miejsce zamieszkania. Zadbaj o swojego pupila z zoologicznym sklepem